Promítání oceněných dokumentů o udržitelnosti života na Zemi, zábavné workshopy, rady, jak se nebát udělat životní změnu v přednášce Centra andragogiky a odemykání dětského potenciálu s Janem Mühlfeitem– to vše čeká 12. 5. na obyvatele Hradce Králové v prostorech Univerzity Hradce Králové.

Ekotopfilm v Hradci proběhne za podpory primátora města. ,,Festival je mi sympatický svým zaměřením, že je pravdivou přehlídkou filmů nebo spíše přehlídkou pravdivých filmů,“ uvedl primátor Hradce Králové Zdeněk Fink.

Po celý den se před hradeckou univerzitou můžete zapojit do zajímavých aktivit. Víte, jak velká je vaše tepelná stopa? Zjistěte to pomocí termokamery a odneste si své vlastní tepelné selfie. Umíte napsat v kaligrafii slovo příroda nebo planeta? Naučte se to na workshopu kaligrafie! V takovém kině jste možná ještě nebyli. Přijďte se na filmy podívat z neobvyklého pohledu v úhlu 360° v mobilním planetáriu nebo nám pomozte s filmovým promítáním v cykloelektrárně Nano Energies, když energií vyrobenou šlapáním na kole poženete filmový projektor. Z kreativní dílny si budete moci odnést hezké dárky a doplňky vlastnoručně vyrobené z použitých materiálů a více o třídění se dovíte v zábavných hrách.

O hudební doprovod se postará DJ Ollgoy a těm z vás, komu se nebude chtít na festival šlapat pěšky, sveze z centra až na univerzitu zcela zdarma vláček.

Hlavní část programu bude samozřejmě bohatá filmová nabídka.  Za podívanou stojí cenami ověnčený Yellowstone, který přináší neuvěřitelné a technicky dokonalé záběry překrásné krajiny, divoce žijících zvířat a činných gejzírů z nejstaršího národního parku Ameriky. Díky cenami ověnčeném filmu, který navíc doprovází skvělá hudba, budete mít pocit, že se tam právě nacházíte.

Nevěříte, že ze zbytků jídla, které vyhodíme, je možné uvařit hotové delikatesy? Vaření z odpadu jako zábavnou lifestylovou záležitost prezentuje sympaťák David ve filmu Vaření z odpadu. Stačí mu k tomu nahlédnout do lednic v domácnostech a předělat popelnici na stylový pojízdný bufet. Tento film je delikátní zážitek.

Zážitek nabídne i výlet za exotickými tvory nikoli do divočiny, ale přímo do našeho těla ve filmu Lidské tělo: mikroskopické safari. Jsou jich miliony a na jejich existenci závisí náš život!

Kromě filmů je na programu i přednáška Životní restart o tom, jak zvládnout změnu kariéry v jakémkoli věku a za jakýchkoli životních okolností. Petra Michaličková a Jana Flechtnerová z Centra andragogiky se kromě praktických rad s návštěvníky podělí i o svůj vlastní silný příběh a zkušenosti.Svůj potenciál i potenciál svých dětí mohou návštěvníci Ekotopfilmu odemknout na přednášce Jana Mühlfeita a Kateřiny Novotné.

Žijete v Hradci Králové, nebo tam máte cestu? Pak určitě nezmeškejte festival Ekotopfilm!

Kompletní program festivalu najdete zde:

12. května na Univerzitě Hradec Králové

Od 14:00 doprovodný program před budovou Hradecké univerzity, v případě nepříznivého počasí se přesune do vnitřních prostorů Dvorany. Filmové promítání proběhne od 16:00 v aule a malém sále univerzity.