Oceněné dokumenty o udržitelnosti života na zemi a bohatý doprovodný program přivážíme 21. a 22.3. do Karlových Varů a 29.3. do Sokolova. Na besedách s členy Rysích hlídek se přestaneme bát divokých šelem v české přírodě a s organizací Fórum ochrany přírody si všimneme, jaké napínané příběhy o zvířatech se odehrávají přímo ve městech, ve kterých žijeme.

Města, která na Karlovarsku navštívíme, se rozhodla náš festival podpořit, protože osvětu svých obyvatel v oblasti udržitelného rozvoje považují za důležitou.

,,Udržitelný rozvoj je pro budoucnost nejen Karlových Varů, ale celé civilizace důležitý, dokonce zásadní. Věřím, že je v silách lidstva nyní i do budoucna rozumně uspokojit nároky na přírodní i urbánní prostředí, a přitom zachovat naši planetu. Osvěta je nezbytnou součástí tohoto procesu, jen informovaný člověk dokáže činit rozumná rozhodnutí,“ říká primátor Karlových Varů Petr Kulhánek.

,,Udržitelný rozvoj pro nás znamená převzít dílo našich předchůdců a zanechat jej našim následovníkům nepoškozené a dlouhodobě životaschopné,“ představuje primátor cíle města a jeho obyvatel.

Proč tedy festival na Karlovarsko přivážíme, je jasné. Co vás ale z filmové nabídky čeká?

Za podívanou stojí cenami ověnčený Yellowstone, který přináší neuvěřitelné a technicky dokonalé záběry překrásné krajiny, divoce žijících zvířat a činných gejzírů z nejstaršího národního parku Ameriky. Díky cenami ověnčeném filmu, který navíc doprovází skvělá hudba, budete mít pocit, že se tam právě nacházíte.

Nevěříte, že ze zbytků jídla, které vyhodíme, je možné uvařit hotové delikatesy? Vaření z odpadu jako zábavnou lifestylovou záležitost prezentuje sympaťák David ve filmu Vaření z odpadu. Stačí mu k tomu nahlédnout do lednic v domácnostech a předělat popelnici na stylový pojízdný bufet. Tento film je delikátní zážitek.

Zážitek nabídne i výlet za exotickými tvory nikoli do divočiny, ale přímo do našeho těla ve filmu Lidské tělo: mikroskopické safari. Jsou jich miliony a na jejich existenci závisí náš život!

Žijete v Karlových Varech nebo Sokolově, nebo tam máte cestu? Pak určitě nezmeškejte filmy a přednášky Ekotopfilmu!

Kompletní program festivalu najdete zde:

Klub Crux v Karlových Varech 21. a 22. 3. od 16:00

Městské divadlo Sokolov 29. března od 16:00