Příští týden zavítá festival Ekotopfilm do Plzně a Klatov. Na besedách s členy Rysích hlídek se přestaneme bát divokých šelem v české přírodě a s organizací Fórum ochrany přírody si povyprávíme dobrodružné příběhy o zvířatech, odehrávající se ve městech, ve kterých žijeme. A na programu nechybí oceněné dokumenty o udržitelnosti života na Zemi! 

Vlci, rysi, medvědi…z české přírody vymizeli, v posledních letech se ale pomalu vracejí zpět a jejich počet rok od roku roste. Člen Rysích hlídek Hnutí Duha Tomáš Koranda, který se o jejich návrat do české krajiny osobně zasazuje a chodí je monitorovat,  vysvětlí, proč jsou divoké šelmy pro přírodu důležité a proč z nich nemusíme mít strach.

Zajímavé příběhy z přírody se ovšem neodehrávají pouze v hlubokých lesích mezi šelmami, ale i ve městech, kde žijeme. Málokdy si jich ale všimneme. Simona Poláková z Fóra ochrany přírody se o ně s námi podělí na své besedě o vzájemné symbióze člověka a přírody v městském prostředí.

Z filmové nabídky stojí za podívanou cenami ověnčený Yellowstone, který přináší neuvěřitelné a technicky dokonalé záběry překrásné krajiny, divoce žijících zvířat a činných gejzírů z nejstaršího národního parku Ameriky. Během tohoto filmu budete mít pocit, že se tam právě nacházíte.

Nevěříte, že ze zbytků jídla, které vyhodíme, je možné uvařit hotové delikatesy? Vaření z odpadu jako zábavnou lifestylovou záležitost prezentuje sympaťák David ve filmu Vaření z odpadu. Stačí mu k tomu nahlédnout do lednic v domácnostech a předělat popelnici na stylový pojízdný bufet. Tento film je delikátní zážitek.

Zážitek nabídne i výlet za exotickými tvory nikoli do divočiny, ale přímo do našeho těla ve filmu Lidské tělo: mikroskopické safari. Jsou jich miliony a na jejich existenci závisí náš život!

Žijete v Plzni nebo Klatovech, či tam máte cestu? Pak určitě nezmeškejte filmy a přednášky Ekotopfilmu. Stojí za to!

Kompletní program festivalu najdete zde:

DEPO 2015, Plzeň, 13. a 14. března od 16:00 

Kino Šumava, Klatovy, 16. března od 16:00 

Těšíme se na vás!