V pondělí 10. 4. zavítá festival Ekotopfilm do Kroměříže a o den později do Zlína. Na besedě s Vlčími hlídkami se přestaneme bát divokých šelem v české přírodě a na programu nechybí oceněné dokumenty o udržitelnosti života na Zemi. Na Zlínsko se pak vrátíme ještě v květnu v Uherském Hradišti a Valašském Meziříčí.

Vlci, rysi, medvědi…z české přírody vymizeli, v posledních letech se ale pomalu vracejí zpět a jejich počet rok od roku roste. Členka Vlčích hlídek Hnutí Duha Josefa Volfová, která se o jejich návrat do české krajiny osobně zasazuje a chodí je monitorovat,  vysvětlí, proč jsou divoké šelmy pro přírodu důležité a proč z nich nemusíme mít strach.

Z filmové nabídky stojí za podívanou cenami ověnčený Yellowstone, který přináší neuvěřitelné a technicky dokonalé záběry překrásné krajiny, divoce žijících zvířat a činných gejzírů z nejstaršího národního parku Ameriky. Během tohoto filmu budete mít pocit, že se tam právě nacházíte.

Nevěříte, že ze zbytků jídla, které vyhodíme, je možné uvařit hotové delikatesy? Vaření z odpadu jako zábavnou lifestylovou záležitost prezentuje sympaťák David ve filmu Vaření z odpadu. Stačí mu k tomu nahlédnout do lednic v domácnostech a předělat popelnici na stylový pojízdný bufet. Tento film je delikátní zážitek.

Zážitek nabídne i výlet za exotickými tvory nikoli do divočiny, ale přímo do našeho těla ve filmu Lidské tělo: mikroskopické safari. Jsou jich miliony a na jejich existenci závisí náš život!

Žijete v Kroměříži nebo Zlíně, či tam máte cestu? Pak určitě nezmeškejte filmy a přednášky Ekotopfilmu. Stojí za to!

Kompletní program festivalu najdete zde:

Kino Nadsklepí v Kroměříži 10.4. od 16:00 

Městské divadlo ve Zlíně 11. 4. od 16:00 

Kino Hvězda 16.5. v Uherském Hradišti od 16:00

Kino Svět 17.5. ve Valašském Meziříčí od 16:00